Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

30 grudzień 2022 Dział: Świetlica Napisane przez  Ewa Leśko-Tylki

Mówmy sobie DZIĘKUJĘ!

W ostatni dzień pobytu w szkole w starym roku kalendarzowym,  podczas wigilijek klasowych postanowiliśmy zwrócić uwagę uczniów na niezwykle istotne elementy dobrych i życzliwych relacji z ludźmi, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że życie staje się piękniejsze.

Chodzi o zwroty grzecznościowe, które są świadectwem dobrego wychowania i dlatego mówi się o nich, że mają magiczną moc. Poprzednio akcentowaliśmy formy powitania, czyli: „Dzień dobry”, „Dobry wieczór” czy mniej oficjalne „Cześć”, „Hej”.

To właśnie w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, które obfitują w obdarowywanie się różnymi prezentami i uprzejmościami warto pamiętać przede wszystkim o „Dziękowaniu”, i to nie tylko za te prezenty owinięte w ozdobne kolorowe papiery, ale przede wszystkim za dary serca. Są nimi: dobre słowa, uśmiech, miły gest, szczery komplement, czas poświęcony na wysłuchanie, wsparcie lub pocieszenie w ciężkich chwilach, opieka i troska rodziców, codzienne rozmowy, żarty, dobry obiad ugotowany przez mamę czy babcię, wspólne wyjazdy, pójście do kina, gra w piłkę, jazda na rowerze czy spacer po parku z tatą, bratem, siostrą czy przyjacielem.

Często nie uświadamiamy sobie jak cenną rzeczą jest to, że mamy kogoś, kto o nas myśli, pamięta, słucha, dobrze nam życzy i cieszy się z naszych sukcesów, komu zawsze możemy zaufać, a w trudnych chwilach liczyć na to, że poda nam pomocną dłoń.

Wykorzystujmy każdą okazję - nie tylko Święta do tego, aby PODZIĘKOWAĆ tym wszystkim, którzy są wokół nas i często w niewidzialny sposób dbają o nasze dobro, szczęście, zdrowie i bezpieczeństwo, a także wspierają w prawidłowym rozwoju oraz w rozeznawaniu tego, co daje radość, spokój i spełnienie.

Mówmy sobie DZIĘKUJĘ! - zobacz

 

Czytany 191 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2023 16:30

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.