Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

29 czerwiec 2024 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Barbara Kobos

Coś się zaczyna i …zaczyna

Specjalnie nie użyliśmy słowa koniec. Jakoś tak nieodparcie kojarzy się ono z …końcem właśnie. A przecież etap, który symbolicznie musimy określić mianem pewnego finału, nie zawsze niesie ze sobą świadomość przemijania.

Bo choć minął rok szkolny 2023/2024, jednak w naszym przypadku nie wiązało się to z końcem czegokolwiek. Nie pożegnaliśmy żadnej ósmej klasy- we wrześniu wzbogacimy się o nowych uczniów, więc wartość dla nas będzie dodana.

Uroczystość rozpoczęcia wakacji uświetnili swoją obecnością znamienici goście. Byli wśród nas wiceprezydent naszego miasta pan Andrzej Koba, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji - Monika Dudacy wraz z zastępcą Panią Krystyną Konopka.

Nie mogliśmy nie wykorzystać obecności pana wiceprezydenta - niedawno na szkolnym festynie poznaliśmy się od strony uczestnika zabaw, teraz postanowiliśmy zaprosić go do małego odpytywania. Wszak mury szkoły do czegoś zobowiązują. Trzeba przyznać, iż nasz Gość świetnie wszedł w rolę i z wdziękiem odpowiadał na pytania dociekliwych dziennikarzy. A były to pytania o pierwszą jedynkę, uwagę, miłość, nauczycieli, którzy pozytywnie i negatywnie zapadli w pamięci. Ostatnie którym była refleksja na temat, po co w ogóle się uczyć, przyniosło odpowiedź: ,,Po to, by nie popełniać błędów”. Pan wiceprezydent podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat roli nauki w życiu człowieka, a my słuchaliśmy tego jak na jednej z najciekawszych lekcji, bo wszystko poparte było doświadczeniami z życia naszego Gościa- tymi dobrymi i tymi trudnymi też.

Uroczystość powitania wakacji uświetnili swoim programem artystycznym uczniowie klas 6a, 4a, 6b i 7a. Pod okiem pań Joanny Chodury i Anny Zięby zabrali nas w krótką ofertę tego, co mogą przynieść najbliższe tygodnie.

A jednak słowo koniec musi paść w tej relacji. Bo oficjalnie kończy swoją pracę w edukacji pani Anna Zięba. Pożegnaliśmy ją między innymi tymi słowami: ,,Ile razem dróg przebytych, ile ścieżek przedeptanych” chciałoby się zacytować za klasykiem. Na drogach nauczycielskiego wędrowania przecinały się nasze wspólne kierunkowskazy celów, wertepy trudu, punkty widokowe małych lub większych sukcesów. Teraz, gdy symbolicznie zamykamy wspólną mapę, pragniemy z serca życzyć Ci radości z odkrywania tego, co do tej pory było jeszcze nieodkryte. Życzymy zdrowia, poczucia niezbędności i dobrych ludzi na szlaku”.

A więc jednak nie koniec. To tylko forma wejścia na inny poziom- ten jeszcze nieodkryty, nienazwany, ale jak wszystko w życiu człowieka pełnego wiary w to, że za rogiem czeka nas coś niezwykłego. Jak w wakacje. Dbajcie o siebie, wracajcie zdrowi.

Czytany 36 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2024 07:02
Więcej w tej kategorii: « Dzień patrona szkoły

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: