Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 czerwiec 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Gabriela Fąfara

Wielka liga czytelników – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Przez cały rok czytali książki z listy lektur i rozwiązywali testy.

Do ogólnopolskiego testu finałowego zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy 2a – Alan Kłus i Tymoteusz Kniotek. Uczniowie po rozwiązaniu testu drużynowo zdobyli tytuł II wicemistrza Polski. W nagrodę laureaci oraz najbardziej aktywni czytelnicy udali się 5 czerwca do Miejskiej Biblioteki Publicznej na galę wręczenia nagród oraz spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Pawłem Beręsewiczem.

Paweł Beręsewicz od dwudziestu lat jest pisarzem. Wcześniej pracował jako nauczyciel języka angielskiego w warszawskim liceum, przetłumaczył też na język polski kilka powieści (m.in. ,,Anię z Zielonego Wzgórza” i ,,Tajemniczy ogród”), należał do zespołu redagującego słownik polsko-angielski i angielsko-polski. Napisał ponad czterdzieści książek dla dzieci i młodzieży.

Co powiedzielibyście na propozycję wypicia filiżanki (bądźmy dokładni – filiżaneczki) herbaty lub kawy, z cukrem lub niesłodzonej, w postawie lekkiej nonszalancji (ale bez przesady, czyli z nogą założoną na nogę) w towarzystwie dowcipnego pisarza (bardzo znanego!), który proponuje zajmującą rozmowę o czytelnictwie? Tak właśnie wyglądało spotkanie. W debacie wzięła udział nasza uczennica Faustyna Purta. Rozmowie przysłuchiwali się wszyscy uczestnicy, a czasem, zachęceni przez gościa, także i oni zabierali głos w omawianych sprawach. Była także możliwość zakupu książki wraz z dedykacją od autora. Spotkanie było bardzo interesujące, dzieci zadawały liczne pytania dotyczące pracy pisarza. Na koniec bukietem kwiatów i gromkimi brawami podziękowano p. Pawłowi za mile wspólnie spędzony czas z książką.

Czytany 13 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 26 czerwiec 2024 18:01

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: