Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 czerwiec 2023 Dział: Wycieczki Napisane przez  Joanna Giza

I ty możesz zostać strażakiem…

2. czerwca 2023 r. klasy I-III naszej szkoły zwiedzały – w ramach Dni Otwartych – Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażacy zapoznali uczniów z wozami bojowymi i ich wyposażeniem oraz jego zastosowaniem. Dzieci mogły zobaczyć strój strażaka i stroje do akcji specjalnych oraz zjazd na rurze. Dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko likwidacja pożarów, ale również pomoc przy powodziach, wichurach, wypadkach drogowych. W trakcie spotkania pan strażak zaznajomił z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy innych zagrożeń. Uczniowie dowiedzieli się jak ważny jest numer telefonu 998 i w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną.

Prócz teorii była także praktyka, czyli zawody w sprawnym posługiwaniu się hydronetką czy wężem strażackim. Kolejnym miejscem był plac treningowy, na którym powitała dzieci pani strażak z psem ratowniczym. Opowiedziała jak wygląda trening psów w poszukiwaniu ludzi, w jaki sposób sygnalizują miejsce z żywym człowiekiem.

Kolejnym punktem był pokaz gaszenia oleju na patelni. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób go należy gasić, i czym grozi polanie go wodą.

Serdeczne podziękowania dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju za świetną lekcję dla uczniów. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. A oto wspomnienia….

Media

I ty możesz zostać strażakiem… SP13
Czytany 159 razy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: