Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 czerwiec 2023 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Joanna Giza

Klasy 1a, 2a i 3a z wizytą w Rzacholeckim lesie…

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka.

Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomina widzom jedną z bajek dzieciństwa rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Przedstawienie to, to wspaniały humor, często niemal surrealistyczny, barwne, nierzadko baśniowe, postacie (rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta) zaludniające to bajkowe uniwersum, a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali małych widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

Media

Klasy 1a, 2a i 3a z wizytą w Rzacholeckim lesie… SP13
Czytany 61 razy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.