Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 marzec 2023 Dział: Konkursy Napisane przez  Klaudia Olbrycht

Czy znacie Szmaragdową Wyspę?

Okazuje się, że są wśród nas uczniowie, którzy wiedzą naprawdę dużo o Irlandii, słynącej z wiecznie zielonych łąk. Równie dużo uczniowie potrafią powiedzieć o tradycjach i obchodach Dnia św. Patryka – narodowego święta Irlandii.

W piątek 17 marca, dokładnie w dniu irlandzkiego święta, chętni uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o Irlandii i zwyczajach Dnia św. Patryka. Uczniowie wykazali się zarówno znajomością podstawowych informacji o kraju (np. aktualny prezydent, symbole, języki urzędowe, podział administracyjny), ale również świetną orientacją w obszarze kulturowym Irlandii. Trzy osoby zasłużyły na miano ekspertów w tematyce irlandzkiej i zajęły odpowiednio:

  • Milena Sopala (5b) – I miejsce,
  • Jakub Gembalczyk (4a) – II miejsce,
  • Nadia Klika (8b) – III miejsce.

Pamiętajmy, że nauka języków obcych, to także poznawanie danego obszaru językowego wraz z jego kulturą, tradycjami, symbolami czy historią. Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach konkursów językowych.

Czytany 132 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 09:45

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.